0242 742 71 47 - info@menatest.com.tr

Teknik Şartnameler


YAPIM PROJELERİ GENEL TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Projelerin tasarım hesaplarında, ülkemizde yürürlükte olan Türk Standartları ve 2007 Türk Deprem Yönetmeliği'ne göre statik hesapları oluşturulmuş olup deprem açısından güvenli bir yapı sistemi  seçilecektir. Doğramalar, ısı yalıtımlı PVC ve/veya alüminyum giydirme cephe elemanlarından oluşacak olup, iklim kontrollü çift cam olacaktır. Tüm cephe kaplamalarında ısı yalıtımı  ile ilgili gerekli önlemler alınacaktır.

gninşaat DIŞ MEKANLAR

Konseptin bir parçası olarak değerlendirilen bahçelerde peyzaj tasarım çalışmaları yapılmaktadır.

gninşaat OTOPARK

Projesine göre kapalı otoparkta otopark yeri bulunacaktır.

gninşaat HAVALANDIRMA

Konutlarda salon ve ebeveyn yatak odalarında klima için gerekli altyapı tesisat hattı çekilecek. Yüksek bloklarda havalandırma sistemi yapılacaktır. Havalandırma sisteminde, üflemeler koridor ve/veya odalardan; emişler ise banyo ve tuvaletlerden sağlanacaktır.

gninşaat ISITMA SİSTEMİ

Proje genelinde bulunan kombi sistemi ya da yüksek bloklarda merkezi ısıtma sistemi kullanılacak, pay ölçer ile bireysel kullanım olanağı sağlanacaktır. Yine pay ölçer cihazları ile sıcak su kullanım imkanı yaratılacaktır.

gninşaat SOĞUTMA SİSTEMİ

Projesine göre  yüksek (15 kat ve üstü olanlar) ana blok dairelerinde merkezi soğutma sistemi kullanılacak, pay ölçer ile bireysel kullanım olanağı sağlanacaktır.

gninşaat ELEKTRİK TESİSATI

Hedeflenen proje standardına uygun model ve marka prizler, anahtarlar kullanılacaktır. Dairelerde kaçak akım rölesi olacaktır. Elektrik merkezi jeneratör üniteleri ile daireler, ortak alanlar, asansörler ve kapalı otoparklarda yedek enerji sağlanacaktır. Sistem elektrik kesintisi olduğunda otomatik olarak devreye girecektir.

gninşaat YANGIN SİSTEMİ

Yangın yönetmeliğine uygun olarak, yüksek binaların dairelerinde, tüm ortak alanlar ve otoparklarda yangın söndürme (sprinkler) sistemi, kat hollerinde ise yangın söndürme hortumları ve tüplerin yer aldığı yangın dolapları olacaktır. Dairelerde, güvenlik merkezi ile bağlantılı, yangın alarm sistemi mevcut olacak.

gninşaat ASANSÖR

Proje genelinde bulunan konut bloğunda geniş hacimli, yüksek hızlı, deprem sensörlü, havalandırmalı ve intercom sistemli, blok yüksekliği ve düşey taşıma trafiğine göre ihtiyaca uygun olarak, hedeflenen proje standardına uygun model ve marka asansörler bulunacaktır. Ayrıca yüksek bloklarda yangın asansörleri bulunacaktır.

gninşaat GÜVENLİK SİSTEMİ

Projesine göre Dairelerin güvenliği için, otomasyon merkezine bağlı olarak çalışan, yangın algılama dedektörü, daire hırsız alarmı olacaktır. Daire içinden, bina giriş kapısı ve 1 adet güvenlik noktası ile renkli görüntülü intercom bağlantısı bulunacaktır.

gninşaat DAİRE GİRİŞ KAPILARI

Doğal ahşap kaplamalı, natürel cilalı yada Polimerik laminat kaplamalı  çelik gövdeli.

gninşaat TV VE TELEFON SİSTEMİ

Her daire için minimum 2 harici telefon hattı bulundurulacaktır.

Merkezi anten sistemi sayesinde, normal yayın yapan TV kanalları doğrudan, Digitürk yayınlan receiver ve abonelik desteğiyle, uydu yayınları ise yine receiver desteği ile izlenebilecektir. Kablolu TV alt yapısı, dairelerde, antrede bulunacak dağıtıcı cihaza (splitter) kadar çekilecektir, odalardaki TV hatları, antredeki bu dağıtıcı cihaz üzerinden, kolaylıkla Kablolu TV hattına dönüştürülebilecek, abonelik desteğiyle yayınlar izlenebilecektir. Salondan bağımsız olarak ayrı mutfağa sahip dairelerde mutfaklarda da TV prizi bulundurulacaktır.

gninşaat SU TASARRUFU

Yağmur suları ve gri sular toplanıp arıtılarak bahçe sulamada kullanılacak; sağlanacak su tasarrufu ile çevrenin korunmasına katkıda bulunulacaktır.

gninşaat MUTFAK DOLABI

Laminat kaplamalı mutfak ve evye.

gninşaat BEYAZ EŞYA

Hedeflenen proje standardına uygun model ve marka; ocak, fırın, davlumbaz, bulaşık makinası, evye.


Bizden Haberler